O nás

Tlačové správy

Bratislava 06.11.2007

Prešovčania budú mať vysokorýchlostný internet zadarmo

Bratislava, 6. november 2007 – Unikátny projekt Internet zadarmo, ktorý výrazne podporí internetizáciu v regióne, prináša svojim obyvateľom mesto Prešov v spolupráci so spoločnosťou Slovanet. Obyvatelia tretieho najľudnatejšieho mesta na Slovensku tak budú môcť využívať neobmedzený vysokorýchlostný internet s prenosovou rýchlosťou 256 kbit/s bez akýchkoľvek záväzkov a mesačných poplatkov, k tomu navyše bezplatne aj e-mailovú schránku.
„Prešov potrebuje, aby sa v ňom ľuďom žilo dobre. Chceme mesto výrazne zatraktívniť pre mladých, ktorí teraz často odchádzajú viac na západ republiky alebo do zahraničia. Chceme tiež podporovať vzdelávanie pre strednú generáciu, ktorá nemá tak bežne prístup k internetu. Projekt Internet zadarmo je štartovací impulz pre všetkých občanov, ktorí doteraz nenabrali odvahu internet využívať, alebo si ho nemohli dovoliť,“ hovorí primátor Prešova Pavel Hagyari.
Internet zadarmo môžu Prešovčania využívať priamo v domácnostiach vďaka optickej infraštruktúre Slovanetu na Sídlisku III, sídliskách Sekčov a Šváby, alebo bezdrôtovo od začiatku decembra aj v centre mesta na Hlavnej ulici v okolí Mestského úradu. Zmluvu na využívanie Internetu zadarmo môžu záujemcovia podpísať už od dnešného dňa. Zriaďovanie klientov bude prebiehať postupne. Na Sídlisku III už od 3. decembra, na Sekčove a Šváboch od januára. Podrobné informácie získajú klienti na stránke www.internetzadarmo.sk alebo na bezplatnej infolinke 0800 608 619.
Pozn.: Mesačný poplatok za využívanie Internetu zadarmo je 0 Sk. Jednorazový poplatok za vybudovanie prípojky až do bytu je 1000 Sk už aj vrátane DPH.