O nás

Tlačové správy

Bratislava 25.11.2008

Prešov má prvý Internetbox na Slovensku

Bratislava 25. november 2008 – Telekomunikační operátori Slovanet, Telefónica O2 Slovakia a mesto Prešov v utorok 25. novembra na prešovskom sídlisku Sekčov slávnostne otvorili Internetbox – originálny projekt v „neošúchaných“ priestoroch moderne vybaveného kontajneru. Ide o jeden z prvých úspešne spustených projektov verejno-súkromného partnerstva (PPP) na Slovensku.
„Internetbox slúži ako miesto, kde ľudia získajú bezplatný prístup k internetu a konzultáciám ohľadom telekomunikačných služieb. Zároveň tu majú k dispozícii možnosť zakúpiť si produkty za výhodných podmienok. To všetko bližšie ku svojim domovom ako kedykoľvek doposiaľ. Navyše je potrebám obyvateľov prispôsobená otváracia doba až do večerných hodín,“ predstavuje Internetbox Stanislav Krátky, obchodný riaditeľ Slovanetu.
„Tento PPP projekt si nežiadal veľa peňazí, ale skôr dôvtipu. Je veľmi dôležité, že má verejnoprospešný charakter. Operatívne zrealizovaný projekt sa bude financovať z výnosov predaja komerčných služieb bez nároku na štátny alebo mestský rozpočet,“ hovorí primátor Prešova Pavel Hagyari. Mesto organizátorom pomáha so zabezpečením priestorov a poskytuje im ústretové podmienky na realizáciu projektu. Internetbox si postupne budú môcť vyskúšať aj obyvatelia iných častí Prešova a ďalších miest.
Slovanet ponúka Prešovčanom na vlastnej optickej infraštruktúre vysokorýchlostný internet či digitálnu televíziu. Slovanet tu ponúka aj najnovší unikátny program Neobmedzene rýchly internet, v rámci ktorého budú zákazníci dosahovať vždy najvyššiu rýchlosť, akú momentálne dovoľuje kapacita siete – v priemere 30 Mbit/s za trhovo bezkonkurenčnú cenu 475 korún (15,77 €) mesačne. Kompletné moderné komunikačné služby dopĺňa ponuka mobilných telefonických služieb od O2 vo variante O2 Fér. Pri zakúpení produktov od oboch operátorov (Rýchlejší internet + O2 Fér) naraz dostanú zákazníci za jednu korunu mobil Nokia 5000 bez viazanosti k O2.