O nás

Tlačové správy

Bratislava 26.06.2008

Prešov má gigabit

Bratislava, 26. jún 2008 – Prešov je už s internetom spojený plnohodnotnou gigabitovou linkou. Telekomunikačný operátor Slovanet zvýšil jej kapacitu ako prvej v rámci projektu posilňovania celoslovenskej kostrovej siete. Táto zmena spolu s infraštruktúrou umožňuje ešte kvalitnejšiu prevádzku služieb triple play, pričom je pripravená aj na prenos signálu vo formáte HDTV.
Prioritne ju Slovanet mieni využiť, aby mohol narastajúcemu počtu klientov priniesť kvalitné internetové pripojenie, ako aj televízny signál v HD kvalite. „Digitálna televízia s vysokým rozlíšením je ďalším krokom v zlepšovaní služieb, ktoré už dnes poskytujeme,“ hovorí Miroslav Bobošík, marketingový a produktový riaditeľ Slovanetu.
V súčasnosti už Slovanet v meste v plnom rozsahu poskytuje všetky základné zložky triple play, teda internetové pripojenie, telefónne i televízne služby. Neustále pritom skracuje čas inštalácie produktov. Zákazníci tiež majú k dispozícii internetovú požičovňu a funkciu Moja TV, ktorá umožňuje vybrať si požadované relácie a vytvoriť z nich vlastný sled televízneho programu.