O nás

Tlačové správy

Bratislava 09.02.2005

Prepojenie sietí s ST je pred podpisom. Nižšie ceny telefonovania sú tým na dohľad.

Bratislava, 9. februára 2005 – Rokovania najväčšieho alternatívneho operátora Slovanet a spoločnosti Slovak Telecom o prepojení sietí pre poskytovanie telefónnych služieb v pevnej sieti sa priblížili k záveru. Slovanet rokovania uzavrel so zoznamom posledných pripomienok k návrhu prepojovacej dohody, ktoré by mali byť zapracované do výsledného návrhu zmluvy. Slovanet je tak pripravený uzavrieť zmluvu s bývalým monopolným operátorom a v krátkom čase začať poskytovať plnohodnotné telefónne služby firmám aj domácnostiam za ceny, ktoré budú výrazne nižšie oproti monopolu aj relevantnej alternatívnej konkurencii.
„Naše rokovania s ST sú v závere,“ oznamuje Peter Máčaj, výkonný riaditeľ Slovanetu. „Teraz čakáme len výsledný návrh zmluvy z druhej strany, aby sme mohli pristúpiť k jej podpisu. Bývalý monopol však už niekoľko týždňov s konečným návrhom mešká. Slovak Telecom teda naďalej uplatňuje zdržiavaciu taktiku v snahe získať ďalší čas na udržanie svojich vysokých cien.“
Nové ceny telefonovania pre firmy a obyvateľov budú výrazne nižšie, ako dnes ponúka monopolný operátor. „Pripravené cenové modely nám hovoria, že Slovanet dokáže v krátkom čase ponúknuť miestne, medzimestské, medzinárodné ako aj hovory do mobilných sietí za výrazne nižšie ceny ako monopol. Pre našich klientov chystáme rovnako výhodnú ponuku akú razíme v prípade internetu – najnižšie ceny v porovnaní s relevantnou konkurenciou iných alternatívnych operátorov,“ vysvetľuje stratégiu výkonný riaditeľ Slovanetu.