O nás

Tlačové správy

Bratislava 30.06.2009

Pevnú linku doma môžete mať aj zadarmo

Bratislava 30. jún 2009 – Mnohé domácnosti za klasickú pevnú linku ešte stále „zo zvyku“ platia zbytočne vysoké mesačné paušály. U dominantného operátora sa len tie pohybujú približne od 7 do 20 € (asi 210 až 600 Sk) mesačne. Internetové telefonovanie a neobmedzené programy im ponúkajú omnoho výhodnejšiu alternatívu. Používatelia internetu môžu mať zároveň s ním telefónnu linku bez paušálnych poplatkov. Môžu na ňu prijímať hovory, kedykoľvek zadarmo volať v rámci siete operátora známym či rodine, a mesačne ich to celé nestojí ani korunu.
„Spotrebitelia môžu prechodom na moderné internetové telefonovanie ušetriť výdavky na svoju domácnosť. Napríklad program Fix 1 od Slovanetu za 7,78 € (237 Sk) mesačne stojí o niekoľko eur menej ako paušál za klasickú pevnú linku a zahŕňa neobmedzené volania do všetkých pevných sieti na Slovensku bez ďalších minútových poplatkov,“ hovorí Vladimír Rusnák, vedúci oddelenia produktového manažmentu operátora. Ak si zákazníci Slovanetu teraz objednajú kombináciu služieb (internet, televízia, telefonovanie – čiže triple play), získajú navyše v súčasnej akcii kredit 3 € (90 Sk) na 2 mesiace.
Už v rámci základného programu Ušetrite viac doma Slovanet ponúka bezkonkurenčné ceny volaní (viď tabuľka) oproti štandardným poplatkom za pevnú linku, napríklad polovičné ceny medzimestských hovorov – 0,0549 € (1,65 Sk) za minútu. Zákazníkom, ktorí chcú telefonovať aktívnejšie, sú k dispozícii balíky služieb. Tie im zabezpečia buď neobmedzené volania na pevnú linku alebo výrazne zvýhodnené spoplatňovanie hovorov, napríklad do zahraničia či na mobil. S balíkom na volanie do mobilných sietí iba za 7,87 € (237 Sk) mesačne tak stojí minúta hovoru do siete ktoréhokoľvek domáceho operátora len 0,1739 € (5,24 Sk). Balík na výrazne zlacnené volania do zahraničnej krajiny podľa vlastného výberu zas vyjde účastníka iba na 1,54 € (46 Sk) mesačne.