O nás

Tlačové správy

Bratislava 09.09.2008

Optický internet môžu mať Prešovčania doma už do 5 dní

Bratislava 9. september 2008 – Vysokorýchlostný optický internet si môžu obyvatelia troch prešovských sídlisk užívať doma už do piatich pracovných dní od objednania. Proces zriaďovania internetu pre domácnosti sa skladá z viacerých krokov a bežne býva časovo náročnejší. Najmä keď sa poskytovateľ musí spoliehať na infraštruktúra iného operátora. Napríklad pri ADSL technológii môže trvať aj niekoľko desiatok dní. Keďže Slovanet v Prešove disponuje vlastnou optickou sieťou, zabezpečuje promptné zriadenie.
„Veľký dopyt po optickom internete od Slovanetu v Prešove vyvolal nápor na naše kapacity, čomu sme sa prispôsobili novými dohodami so subdodávateľmi. Dokážeme tak zákazníkom vychádzať maximálne v ústrety pri čase inštalácie a naplánovať ju napríklad aj vo večerných hodinách,“ hovorí riaditeľka predaja služieb domácnostiam Melánia Baroková zo Slovanetu. Lehota v sebe zahŕňa i administratívu so spresnením podmienok a podpisom zmluvy, čo často iní poskytovatelia vybavujú post factum. Deväťdesiatim percentám zákazníkov v Prešove Slovanet operatívne zriadi optický internet do 5 dní od podania žiadosti, výnimkou nebýva ani pripojenie do 3 – 4 dní.
Najväčší alternatívny telekomunikačný operátor Slovanet pôsobí v Prešove od novembra 2007, po akvizícii lokálneho poskytovateľa Kryha. V súčasnosti prináša zákazníkom optický internet s rýchlosťou až do 64 Mbit/s a ponuku výhodných kombinácií internetových, telefónnych a televíznych služieb. Tie môže využiť až 16 000 prešovských domácností. Do konca septembra si zákazníci dokonca môžu objednať internet na skúšku počas 2 mesiacov zadarmo, bez akýchkoľvek výdavkov za koncové zariadenia, bez viazanosti a bez storno poplatkov.