O nás

Tlačové správy

Bratislava 06.09.2006

O vekovo neobmedzenej dotácii internetu rozhodne rýchlosť záujemcov

Bratislava 6. september 2006 – Na základe najnovšieho návrhu Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií (MDPT) budú mať možnosť získať štátnu dotáciu na internet vo výške až 6 000 korún už všetci záujemcovia bez vekového obmedzenia. Prevažná časť registrácií, ktoré ministerstvo na účel projektu IPV pridelilo, je v súčasnosti vyčerpaná, preto sa dá očakávať, že po rozšírení podmienok dotácií by sa ich zvyšná časť mohla minúť už v priebehu niekoľkých týždňov. Tentoraz bude o možnom udelení príspevku rozhodovať najmä rýchlosť zaregistrovaných uchádzačov o dotovaný internet.
Slovanet už zaznamenal prvých záujemcov o rozšírenú dotáciu, a tak od dnešného dňa začína ich registráciu. „Po novom sa o štátom dotovaný internet budú môcť uchádzať aj aktívni ľudia v strednom veku či mladé rodiny, ktorí majú potenciál zvyšovať počítačovú gramotnosť, no prekážkou pre nich bolo najmä finančné hľadisko,“ vysvetľuje produktová manažérka Slovanetu Martina Vajsová. Spomedzi alternatívnych providerov práve zákazníci Slovanetu získali v doterajšej fáze projektu IPV najvyšší počet registrácií.
Všetci záujemcovia o dotovaný internet od Slovanetu, už bez obmedzenia veku, sa od dnešného dňa môžu registrovať na internetovej stránke www.slovanet.sk/registracia a zabezpečiť si tak vysokú šancu na získanie štátnej dotácie.