O nás

Tlačové správy

Bratislava 02.07.2020

Novým obchodným riaditeľom Slovanetu je Martin Žák

Mgr. Martin Žák po dlhoročnom pôsobení v telekomunikačnej a IT brandži bude najnovšie viesť úsek korporátneho predaja v spoločnosti Slovanet.

Bratislava 08. 06. 2020 – Telekomunikačný operátor Slovanet obsadil pozíciu obchodného riaditeľa pre korporátny predaj skúseným manažérom Martinom Žákom po jeho predchádzajúcom pôsobení na viacerých pozíciách v spoločnostiach Orange Slovensko a Microsoft Slovakia. V Slovanete, ktorého vyše tri štvrtiny tržieb pripadajú na segment firemných a korporátnych zákazníkov, bude mať na starosti viac ako 30-členný tím obchodných manažérov sídliacich okrem Bratislavy aj v piatich krajských mestách Slovenska, ako aj rastúcu partnerskú sieť nepriameho predaja.

Martin Žák sa v rámci zmeny pôsobiska chcel vrátiť späť do IT a telco prostredia, v ktorom cez väčšie možnosti poskytovania pridanej hodnoty pre zákazníkov vidí lepšiu príležitosť vlastného uspokojenia z napĺňajúcej manažérskej role. Podľa jeho slov ho v Slovanete zaujali najmä ľudia, s ktorými sa od začiatku stretol. „Slovanet som už dlhšie registroval ako firmu s inovatívnym prístupom a potenciálom. Navyše ma presvedčila úprimnosť, energia, ľudskosť a flexibilita ľudí, s ktorými som sa na pracovných jednaniach stretol. Z pohľadu zamestnanca vnímam pozitívne, že Slovanet je čisto slovenská firma s jednoduchou štruktúrou riadenia, čo je benefitom aj pre zákazníkov“, objasňuje Žák.

V novej pozícii chce uplatniť doterajšie cenné skúsenosti z oblasti kompletného obchodného cyklu zákazníka od akvizície, popredajnej starostlivosti po retenčné aktivity, ale aj skúsenosti s využívaním interných firemných procesov a sietí nepriamych predajcov. „Mojím hlavným cieľom v Slovanete bude rozvíjať partnerský prístup k zákazníkom nielen v ich základných potrebách ako sú internetové, dátové a hlasové služby, ale aj v pokročilých oblastiach virtuálnych privátnych sietí a cloudových riešení či inovatívnom využití internetu vecí a smart služieb. Firemnú zákaznícku bázu chcem posilňovať nielen s vlastným obchodným tímom, ale aj efektívnym využitím nepriamych predajných kanálov“, dopĺňa.

Ako manažér sa Martin Žák považuje za bojovníka so záujmom o poznanie príčin, štruktúrovaným prístupom, vyváženým rozhodovaním na základe racionality aj intuície a zámerom doťahovať veci do konca. V rámci svojho nového pôsobenia v Slovanete chce čo najviac využiť potenciál tímu a rozvíjať ho pravidelným vzdelávaním. V komunikácii preferuje úprimnosť a čestnosť, partnerský prístup, otvorenú diskusiu a snaží sa vytvárať uvoľnenú, pozitívnu, pritom profesionálnu pracovnú atmosféru.

Mgr. Martin Žák – Vysokú školu študoval na University of Northern Iowa v USA a následne na Univerzite Komenského – Filozofickú fakultu a Fakultu telesnej výchovy a športu. Počas svojej 19-ročnej profesionálnej kariéry pôsobil 6 rokov na rôznych obchodných pozíciách pre firemných klientov v spoločnosti Orange Slovensko, kde bol následne ako senior manažér 4 roky zodpovedný za oddelenie Back Office pre segmenty B2B a B2C. V roku 2015 mu spoločnosť Microsoft Slovakia ponúkla prevziať riadenie obchodného tímu zameraného na predaj cloudových služieb firemným klientom. V roku 2020 nastúpil do Slovanetu na funkciu obchodného riaditeľa pre korporátny predaj.