O nás

Tlačové správy

Bratislava 18.09.2008

Novým investorom do optického internetu v Brezne je Slovanet

Bratislava, 18. september 2008 – Najväčší slovenský alternatívny poskytovateľ vysokorýchlostného internetu Slovanet sa stal stopercentným vlastníkom firmy BrNET. Ide o najväčšieho lokálneho poskytovateľa internetu v Brezne a okolí, ktorý na opticko-metalickej sieti poskytuje rýchlosť prenosu do 8 Mbit/s za najvýhodnejšie cenové podmienky v danej rýchlostnej kategórii. Slovanet tak potvrdzuje stratégiu expandovania a upevňuje svoju pozíciu najväčšieho alternatívneho poskytovateľa širokopásmového internetu.
„Voľba akvizičného partnera v Brezne bola jednoznačná, BrNET je renomovaný a cenovo mimoriadne výhodný operátor v danom regióne, čím sa zhoduje s našou stratégiou sprístupňovania internetu bežným domácnostiam. Poskytuje kvalitné služby, na ktoré chce Slovanet v budúcnosti nadviazať a ďalej infraštruktúru rozvíjať,“ hovorí Miroslav Bobošík, marketingový a produktový riaditeľ Slovanetu o spoločnosti BrNET, ktorá pôsobí na trhu od roku 2003. V súčasnosti má 1 600 zákazníkov. Kapacita opticko-metalických rozvodov spolu s alternatívnou bezdrôtovou konektivitou (pre oblasti, kde nie je optická infraštruktúra) je približne 4 500 domácností.
V akvizičnom trende bude Slovanet pokračovať aj v budúcnosti. Oznámil ho koncom roku 2007, odkedy sa stal vlastníkom spoločností Kryha v Prešove (november 2007), CATV Tekov v Zlatých Moravciach (apríl 2008) a Micronet v Bratislave (jún 2008). Akvizíciou BrNETu rozšíri svoju pôsobnosť prostredníctvom odkúpených poskytovateľov na Brezno s priľahlými obcami Mýto pod Ďumbierom, Valaská, Štiavnička, Podbrezová, Horná Lehota a Lopej.