O nás

Tlačové správy

Bratislava 30.06.2010

Nová galéria podporí talentovaných študentov výtvarného umenia

Bratislava 30. jún 2010 – Študenti slovenských umeleckých škôl získali jedinečnú možnosť ukázať svoje diela širokej verejnosti v bratislavskej galérii Slovanet Art Gallery. V spolupráci s vysokými školami výtvarného zamerania bude galéria vystavovať práce študentov vysokých škôl, umeleckých akadémií a katedier výtvarných umení. Diela študentov na výstavách doplnia aj práce ich pedagógov.
Výstavy v Slovanet Art Gallery budú tematicky orientované a zahŕňajúce diela viacerých autorov. Návštevníci tak získajú viacero umeleckých pohľadov na danú tému, v porovnaní s individuálnymi výstavami budú rozmanitejšie a lákavejšie pre verejnosť. Mnohé z prezentovaných diel si záujemcovia môžu aj zakúpiť.
Okrem mladých talentov je snahou spoločnosti Slovanet podporovať aj liečbu onkologických ochorení. Časť výťažku z predaja diel bude prostredníctvom partnerstva s Ligou proti rakovine venovaná na pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú.
Prvou expozíciou v novootvorenej galérii je výber bakalárskych a magisterských prác absolventov Katedry výtvarnej výchovy Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave s názvom „Spojenie v rozličnosti“. Predstavujú sa tu maľby, grafiky, fotografie, keramika a šperky od dvadsiatich mladých autorov a ich pedagógov, všetky diela spája téma protikladov z rôznych uhlov pohľadu.
Výstava „Spojenie v rozličnosti“ sa koná v Slovanet Art Gallery na Grösslingovej ulici č.5 v Bratislave (Obchodná pasáž Luxor) od 30.6.2010 do 31.8.2010 (Po-Pia 10:30 – 17:00). Viac informácii, fotografie z otvorenia galérie a ukážky vybraných diel nájdete na web stránke galérie www.slovanetartgallery.sk.