O nás

Tlačové správy

Bratislava 30.07.2009

Najviac nového internetu sa predáva na vidieku, najmenej v mestách

Bratislava 30. júl 2009 – Vo veľkých mestách je čoraz zriedkavejšie, aby si internetové služby zadovažovali ľudia, ktorí s nimi ešte predtým neprišli do kontaktu. Záujemcovia, ktorí menia svojho poskytovateľa, mnohokrát prichádzajú s vlastnou predstavou o tom, aká rýchlosť by im vyhovovala a ich najčastejšou požiadavkou je to, aby bol internet časovo, prípadne dátovo neobmedzený.
„Asi 70 percent ľudí z väčších miest, ktorí si prídu do Slovanetu objednať internetové služby, prichádza od iného poskytovateľa a internet už predtým doma využívalo,“ odhaduje Dušan Mozola, riaditeľ retailového predaja Slovanetu. V menších mestách je pomer internetových nováčikov a dlhodobejších používateľov služieb približne vyrovnaný. Najväčší podiel predaja „nového internetu“ je v menších obciach, kde sú však zákazníci odkázaní na menej alternatív pripojenia a majú výrazne obmedzené možnosti výberu medzi konkurenciou.
Niektorí provideri majú pre zákazníkov, čo sa rozhodnú zmeniť poskytovateľa, pripravené zaujímavé výhody. Napríklad Slovanet im počas zvyšnej doby viazanosti u konkurencie poskytne svoje služby na optickej infraštruktúre zadarmo po dobu až 6 mesiacov. „Je to ideálne riešenie pre tých, ktorí túžia čo najskôr vymeniť napríklad staré ADSL alebo bezdrôtové pripojenie za modernú optiku. Na stabilnejší a rýchlejší internet nemusia čakať niekoľko dlhých mesiacov, môžu ho začať využívať ihneď,“ dopĺňa Dušan Mozola.