O nás

Tlačové správy

Bratislava 28.02.2005

Najväčším alternatívnym operátorom je aj v roku 2005 Slovanet

Bratislava, 28. február 2005 – Už štvrtý rok je najväčšou spoločnosťou podnikajúcou bez účasti štátu v oblasti internetu Slovanet, a.s. Bratislava. Podľa údajov agentúry iAudit SK narástol Slovanet medziročne takmer o 17% a zanechal tak nižšie priečky miestnym pobočkám nadnárodných komunikačných firiem.
„Našu pozíciu potvrdzujú aj hospodárske a obchodné výsledky za rok 2004,“ hovorí Peter Koždoň, generálny riaditeľ Slovanet, a.s. „Podľa predbežných výsledkov sme dosiahli tržby z predaja tovaru, vlastných výrobkov a služieb viac ako 380 mil. Sk a počet klientov vzrástol približne o 25%.” Najsilnejší rast zaznamenal Slovanet v počte klientov vysokorýchlostného internetu GoDSL a officeDSL. “Do roku 2004 sme vstupovali s približne 850 klientami rýchleho internetu, ale rok 2005 sme otvárali už s počtom 5000 zákazníkov tejto služby. V silnej konkurencii bývalého monopolu a iných menších poskytovateľov sme sa presadili najmä neustálymi produktovými inováciami v prospech zákazníkov,” vysvetľuje Peter Koždoň.
Prieskumná metodika agentúry iAudit SK definuje veľkosť poskytovateľa internetu podľa počtu tzv. unikátnych návštevníkov internetových stránok, ktorí sú pripojení cez jeho telekomunikačnú sieť. Na ďalších miestach rebríčka sa umiestnili spoločnosti GTS, Nextra a Orange.
Zdroj: iAudit SK / TNS SK.