O nás

Tlačové správy

Bratislava 17.09.2008

Najväčší alternatívny Triple play operátor prichádza do Bratislavy

Bratislava 17. september 2008 – Internetové, televízne a telefonické služby pre domácnosti od jediného operátora sú u zákazníkov čoraz populárnejšie. Bratislavskú ponuku v utorok 17. septembra obohatia služby Slovanetu. Najväčší alternatívny Triple play operátor a poskytovateľ vysokorýchlostného internetu na Slovensku prichádza do hlavného mesta s vlastnými službami za výhodné ceny. Na optickej infraštruktúre ich v úvodnej fáze ponúkne šesťtisíc domácnostiam.
„Od polovičky septembra prinášame do Bratislavy svoje vlastné Triple play služby. Programy a akcie, ktoré Slovanet ponúka v Prešove, sa u zákazníkov veľmi osvedčili. Vysoký dopyt po nich nás presvedčil, že sú ideálnymi aj pre Bratislavu. Preto bude ponuka v týchto dvoch mestách rovnaká,“ hovorí produktový manažér Slovanetu Roman Špalda. Optická infraštruktúra poskytuje vysokú rýchlosť prenosu, pri najvyššom súčasnom programe až 64 Mbit/s. Pri balíku Triple play služieb je najnižší mesačný poplatok za internet len 222 Sk (7,37 €). Telefónne služby sú v rámci neho dostupné už od 169 Sk (5,61 €) a mesačný paušál za hlasové služby je k dispozícii už od 0 Sk (0 €). Ďalším rozširovaním infraštruktúry Slovanet zároveň plánuje zvýšiť potenciál siete na 12 tisíc užívateľov.
Slovanet nadobudol optickú sieť v Bratislave po akvizíciou lokálneho poskytovateľa Micronet v júni 2008. Ponuku svojich služieb na nej začína poskytovať po zavŕšení procesu integrácie do vlastnej telekomunikačnej infraštruktúry. Predchádzala mu renovácia metropolitnej siete Micronetu. Slovanet investoval najmä do zariadení zvyšujúcich jej funkcionalitu, ako je napríklad centrálne riadenie či monitorovanie za účelom poskytovania stabilných a kvalitných služieb.