O nás

Tlačové správy

Bratislava 06.11.2007

Najrýchlejší internet na Slovensku má premiéru v Prešove

Bratislava, 6. november 2007 – Telekomunikačný operátor Slovanet dnes v Prešove spustil najrýchlejší internet na Slovensku. Nové internetové produkty založené na optickej infraštruktúre spoločnosti umožňujú maximálnu rýchlosť dátového prenosu až na úrovni 64 Mbit/s. Slovanet zároveň na trh prináša aj najvýhodnejšiu digitálnu káblovú TV a neobmedzené telefonovanie do pevných sietí.
Slovanet vytvoril a dnes oficiálne odštartoval predaj úplne nových produktových radov Rýchlejší internet, Lepšia káblovka a vynoveného telefonovania Ušetrite Viac. Zákazníci tak môžu využívať neobmedzený internet so základnou prenosovou rýchlosťou 16 Mbit/s iba za 464 korún a 32-megabitové optické pripojenie len za 583 Sk už aj s DPH. Za zriadenie Rýchlejšieho internetu zaplatia iba symbolickú korunu. Ak si zákazník zakúpi Lepšiu káblovku alebo Neobmedzené telefonovanie, automaticky má Internet zadarmo bez ďalších záväzkov.
V oblasti zábavy prináša digitálnu káblovú TV, v ktorej zákazníkom prinesie presne to, čo naozaj potrebujú, preto už do základného balíčka zahrnul všetky programy, ktoré ľudia podľa prieskumov využívajú najviac. A navyše výrazne lacnejšie, ako mohli káblovku v Prešove získať doteraz, za paušál len 169 korún už aj s DPH. Na druhej strane, náročný klient si môže zvoliť až 42 programov.
V hlasových službách Slovanet zákazníkom prináša neobmedzené bezplatné telefonovanie do domácich pevných sietí v slabej prevádzke za 118 korún mesačne. Len za stovku navyše zákazník získa úplne neobmedzené telefonovanie zadarmo kedykoľvek počas dňa do všetkých pevných sietí v SR.
„Investície Slovanetu do optického pripojenia prinesú v Prešove konkurenciu do sveta káblovky. Doteraz tam bol monopol jednej firmy a ponuky IPTV so svojimi vysokými cenami to nemali šancu zmeniť. V internete má zase Slovanet okrem najvyššej rýchlosti záujem priniesť výrazne vyššiu kvalitu zákazníckeho servisu, v ktorom spoločnosť na základe nezávislých prieskumov patrí medzi najlepších,“ hovorí výkonný riaditeľ Slovanetu Peter Máčaj.
Ešte do konca tohto roka plánuje Slovanet pokryť svojou optickou sieťou približne 15-tisíc prešovských domácností, v blízkej budúcnosti by už mali mať prístup k optickému internetu mnohé väčšie i menšie mestá na Slovensku. Kombinovaním viacerých technológií chce Slovanet na Slovensku dosiahnuť pokrytie väčšiny domácností svojimi službami.
Získať bližšie informácie alebo zakúpiť si produkty záujemcovia môžu už dnes prostredníctvom webovej stránky www.slovanet.sk/presov, bezplatnej infolinky 0800 608 619 alebo na predajnom mieste na Plzenskej 2 v Prešove.