O nás

Tlačové správy

Bratislava 04.12.2006

Na rýchlejší internet a internetovú televíziu Telekom stále nepredložil ani veľkoobchodný model

Bratislava 4. december 2006 – Slovanet od ST stále nedostal veľkoobchodnú ponuku na prístup k technológii, na ktorej by mohol poskytovať niekoľkonásobne rýchlejší ADSL internet a s ním spojené produkty, vrátane vlastných služieb IPTV. A to napriek tomu, že v uplynulých dňoch opakovane vyzval ST na predloženie ponuky. Pre ostatných poskytovateľov tak dodnes nie je prístupný žiaden model rýchlejšieho internetu bez obmedzenia prenosu dát, ktorý pritom má samotnému Telekomu slúžiť pri poskytovaní vlastnej IPTV, plánovanej ešte na tento rok. Bez tohto modelu však Slovanet nemôže na trh priniesť rýchlejší internet, ktorý je vo mnohých európskych krajinách už štandardom, ale ani konkurencieschopnú IPTV s celonárodným dosahom.
Slovak Telekom je jediný, kto má prístup k unikátnej technológii potrebnej na masové poskytovanie rýchlejšieho internetu či IPTV, a preto má v rámci ochrany hospodárskej súťaže dať v predstihu pred spustením referenčnú ponuku na prístup k nej aj iným poskytovateľom. Podobne, ako je to napríklad pri telefonovaní. „Tým, že Telekom zadržiava prístup k tejto progresívnej technológii iba potvrdzuje, že chce pre seba získať výsadnú výhodu v oblasti internetového pripojenia, ale aj internetovej televízie. Slovanet podnikne všetky možné kroky, aby tomu predišiel a prispel ku konkurenčnému prostrediu.“ hovorí Miroslav Kvasnička, vedúci oddelenia produktového manažmentu v Slovanete.
Slovanet je pripravený na spustenie nového technologického štandardu, klientom dodával zariadenia s podporou tejto technológie už v prvej polovici roka. Zákazníci ich však ešte stále nemôžu využívať, keďže Telekom na to doteraz nevytvoril podmienky. Slovanet plánuje už budúci rok pilotne spustiť IPTV na vlastnej infraštruktúre vo vybraných lokalitách. Rýchlejší internet a televíziu cez internet však chce pre svojich zákazníkov zabezpečiť aj tam, kde je to možné výlučne na vedeniach ST. Preto je dôležité, aby bolo tieto služby možné poskytovať za konkurenčných podmienok, ktoré prinesú nielen rozšírenie služieb, ale najmä zníženie cien pre koncového klienta.
Súvisiace odkazy
Zákazníci Slovanetu čakajú s vyššou rýchlosťou už len na Telekom