O nás

Tlačové správy

Bratislava 24.10.2007

Miliardová investícia do aktívneho rastu prinesie niekoľkonásobný nárast

Bratislava, 24. október 2007 – Slovanet v priebehu nasledujúcich piatich rokov investuje celkovo 1,4 miliardy korún do aktívneho rozvoja svojho telekomunikačného biznisu. Na základe investícií spoločnosť narastie viac ako 2,5-násobne oproti súčasnému stavu, obrat operátora stúpne do roka 2012 na približne 1,6 miliardy slovenských korún. Slovanet sa tak stane rovnocenným konkurentom nadnárodných telekomunikačných spoločností pôsobiacich na slovenskom trhu.
Časť finančných prostriedkov Slovanet investuje do optickej infraštruktúry. V tejto súvislosti už odštartoval nové akvizície, z ktorých prvú oficiálne oznámi už v polovici novembra. V rovnaký deň spustí aj predaj produktov z nového portfólia internetových služieb, ktoré na Slovensko prinesú najrýchlejší optický internet aj dostupné televízne služby pre každú bežnú domácnosť. V dôsledku zmien na základe investícií Slovanet niekoľkonásobne rozšíri dnešnú približne 20-tisícovú základňu svojich retailových klientov.
Ďalšiu časť investície Slovanet nasmeroval do posilnenia svojej pozície v segmentoch korporátnych zákazníkov a klientov malých a stredných firiem. Partnerom investičného zámeru je medzinárodná banka pôsobiaca na Slovensku. Spolu s doterajšími realizovanými projektmi Slovanet opäť potvrdzuje svoj vysoký kredit na telekomunikačnom trhu, ktorý v najbližších niekoľkých rokoch ešte výrazne porastie.