O nás

Tlačové správy

Bratislava 18.06.2008

Micronet patrí Slovanetu

Bratislava, 18. jún 2008 – Telekomunikačný operátor Slovanet podpísal zmluvu o kúpe spoločnosti Micronet, ktorou ukončil akvizíciu jedného z najvýznamnejších poskytovateľov optického internetového pripojenia a služieb triple play v Bratislave. Slovanet spolu so 100%-ným podielom v spoločnosti získal viac ako stovku kilometrov kvalitných optických sietí, ktorými dnes Micronet pokrýva viac ako 10 000 domácností v hlavnom meste.
„Micronet je nielen historicky prvým lokálnym providerom, ktorý začal na Slovensku poskytovať služby IPTV pre domácnosti, ale silný je aj portfóliom firemných klientov a tiež vysokým počtom pripojených administratívnych komplexov. Kúpou ďalšieho miestneho operátora tak pokračujeme v dosahovaní strategických cieľov, ktoré v najbližších rokoch prinesú niekoľkonásobný nárast Slovanetu,“ hovorí výkonný riaditeľ Slovanetu Peter Máčaj.
Spoločnosť Micronet pôsobí na slovenskom trhu od roku 2001, po troch rokoch existencie sa podľa rebríčka FAST 50 Central Europe spoločnosti Deloitte zaradila medzi najrýchlejšie rastúce technologické firmy v strednej Európe. V roku 2007 dosiahol Micronet obrat vo výške viac ako dvadsať miliónov korún.