O nás

Tlačové správy

Bratislava 12.11.2014

Mestská polícia v Kežmarku získa moderný inteligentný kamerový systém

Bratislava, 12.11.2014 – Možno to znie mierne ako z Sci-Fi filmu, ale vyvinutá technológia umožňuje pripojiť k systému aj Google Glass (okuliare so zobrazovacím displejom, Bluetooth či WiFi pripojením) a vidieť tak online obraz toho, čo sa deje v monitorovanej mestskej časti. “Operátor dohľadového centra vie upozorniť kolegov v teréne na rôzne udalosti a zaslať im GPS súradnice narušiteľa, či poslať priamo jeho fotku. Efektivita zásahu sa tak môže neskôr aj niekoľko krát znásobiť” uviedol Ján Michlík zo spoločnosti Slovanet.

Inštaláciou tejto modernej technológie je tak k centrálnemu systému pripojiteľný akýkoľvek kamerový systém v meste, čím sa pôsobenie a rozšírenie dohľadu Mestskou políciou násobne zvýši. Ak však niekto uvažuje o inštalácii nového kamerového systému priamo v bytovke, systémom dodaným od Slovanetu môže byť pripojený na dohľadové centrum Mestskej polície bez akýchkoľvek dodatočných nákladov.

Prvým takýmto objektom pod dohľadom polície sa čoskoro stane Základná škola Dr. Daniela Fischera. “Operátor dohľadového centra bude môcť kontrolovať oblasti, ktoré sa doteraz aktívne monitorovali len pravidelnými pochôdzkami. Takto sa nám prevádzkové náklady zefektívnia a kolegovia sa budú môcť intenzívnejšie venovať aj iným častiam mesta” doplnil náčelník Mestskej polície Milan Slota. Bezplatným rozširovaním systému či aktívnou podporou kľúčových udalostí v meste chce operátor vyjadriť svoj zámer budovania pozitívneho vzťahu k jeho obyvateľom a spätnými investíciami do moderných kultúrnych a bezpečnostných oblastí tak zvyšovať celkovú kvalitu života.