O nás

Tlačové správy

Bratislava 16.05.2007

Kvartálny zisk Slovanetu medziročne stúpol viac ako o tretinu, tržby kontinuálne rastú

Bratislava, 16. máj 2007 – Telekomunikačný operátor Slovanet vyhodnotil svoje hospodárske ukazovatele za prvý kvartál. Čistý zisk spoločnosti za prvé tri mesiace roka 2007 dosiahol úroveň vyše 11 miliónov korún. Oproti rovnakému obdobiu uplynulého roka tak zisk zaznamenal viac ako tretinový nárast, približne o 35 percent.
Tržby Slovanetu za obdobie od januára do marca tohto roka sa vyšplhali na 153,5 milióna korún. V medziročnom porovnaní výnosov predstavuje ich zvýšenie z približne 129 miliónov korún celkovo 19-percentný nárast. Prevádzkový zisk EBITDA ku koncu tohtoročného marca predstavuje takmer 21 miliónov korún, oproti porovnateľnému obdobiu roka 2006 stúpol o takmer sedem percent.
Výraznú časť výnosov Slovanetu, viac ako 51 miliónov korún, predstavujú služby virtuálnych privátnych sietí pre korporátnych klientov, organizácie a inštitúcie. V tejto oblasti má Slovanet dlhodobé skúsenosti a patrí medzi popredných poskytovateľov. Objemovo výraznú položku celkových tržieb ďalej tvoria výnosy z hlasovej prevádzky a širokopásmového internetu.