O nás

Tlačové správy

Bratislava 03.03.2005

Kvalitný bezdrôtový internet je opäť lacnejší

Bratislava, 3. marec 2005 – Spoločnosť Slovanet rozšírila ponuku mikrovlnného pripojenia do siete internet o ďalšiu novinku. Nová služba flexiHOME je ideálnym riešením pre domácnosti a poskytuje všetky výhody rýchleho a lacného bezdrôtového internetu. Záujemcovia ju môžu získať len za 550 Sk. Všetky ostatné produkty flexiLINE Slovanet ponúka s výraznými zľavami pri viazanosti. Bezdrôtové pripojenie prevádzkuje Slovanet vo vyše 100 mestách a obciach Slovenska, ktoré obsluhuje prostredníctvom svojich viac ako 120 bezdrôtových prípojných bodov. Týmto počtom rádiových prístupových bodov si zaisťuje prvenstvo v hustote pokrytia a zabezpečuje zákazníkom vysokú kvalitu pripojenia.
„Naša spoločnosť sa snaží zabezpečiť kvalitné a cenovo dostupné internetové služby. V prípade bezdrôtového pripojenia je udržanie vysokej kvality oveľa náročnejšie, ako pri iných riešeniach“, hovorí Martina Vajsová, produktová manažérka Slovanetu. „Užívatelia bezdrôtových služieb sú spokojní s týmto druhom pripojenia aj vďaka hustému pokrytiu rádiovými bodmi na celom území Slovenska, ktoré im zabezpečuje ešte vyššiu kvalitu služieb,“ dodáva M. Vajsová.
Slovanet pripája k internetu prostredníctvom mikrovlnnej technológie aj takmer 40 menších obcí. Bezdrôtové pripojenie je v týchto obciach jediná možnosť sprístupnenia internetových služieb. Ostatné technológie sú buď príliš drahé alebo ich vôbec nie je možné zaviesť. Počet dedín s mikrovlnným pripojením stále narastá a Slovanet má v úmysle v priebehu roka 2005 počet týchto obcí minimálne zdvojnásobiť.
Zo širokej škály produktov flexiLINE si záujemcovia môžu vybrať nepretržitú vysokorýchlostnú meranú službu flexiDATA v rôznych objemoch. Maximálna rýchlosť linky je až 1 Mbit/s a Slovanet na nej tarifikuje tok dát len v jednom smere. Ďalšími ponúkanými sú neobmedzené služby flexiSPEED s garantovanou minimálnou rýchlosťou alebo flexiDSL. Úplnou novinkou je tiež neobmedzená služba rýchleho internetu flexiHOME, ktorá je určená pre budovy, kde sa chce pripojiť viacero záujemcov na jedno zariadenie. Rýchlosť služby je až 256/128 kbit za sekundu a zákazníci ju môžu získať za 550 Sk mesačne.
K vybraným flexiLINE produktom dostanú klienti v cene programu kvalitné doplnkové služby ako je elektronická pošta, bezpečnosť siete, či profesionálny webhosting. Slovanet k bezdrôtovému internetu ponúka hardvér za výhodnú cenu. Taktiež majú zákazníci možnosť prenajať si alebo zapožičať si potrebné zariadenia pre toto pripojenie.