O nás

Tlačové správy

Bratislava 06.11.2007

Kryha patrí Slovanetu

Bratislava, 6. november 2007 – Významný alternatívny operátor Slovanet koncom októbra oznámil kúpu jedného z významných providerov internetových služieb na východnom Slovensku. Dnes oficiálne oznámil, že išlo o kúpu kontrolného podielu v prešovskej spoločnosti Kryha, spol. s r.o. Spolu s novým partnerom chce Slovanet na trh priniesť väčší výber v oblasti produktov internetu, televízie a telefonovania, nižšie ceny a pokrytie väčšiny Slovenska týmito službami.
„Trh internetového pripojenia v Prešove má podľa nás veľký potenciál. Je to tretie najľudnatejšie mesto Slovenska a doteraz tu pôsobili prakticky len dvaja väčší hráči. V porovnaní s konkurenciou, akou im začínali byť veľké spoločnosti ako napríklad Orange či Slovak Telekom, by však nemali šancu prežiť sami. Sieť, ktorú tu Kryha vybudovala, je dobrým základom na ďalší rozvoj, na to je však potrebná investícia. A práve takéto partnerstvo sme im ponúkli my,“ hovorí výkonný riaditeľ Slovanetu Peter Máčaj.
Vstup Slovanetu prinesie klientom v Prešove nielen modernejšie a rýchlejšie internetové služby za výhodných podmienok, ale aj špičkový zákaznícky servis, ktorý je podľa prieskumov jedným z najlepších na Slovensku. „Dnešná situácia na telekomunikačnom trhu je taká, že menším providerom prakticky nedovoľuje prežiť bez spolupráce s tými väčšími. Slovanet sme si z viacerých možností vybrali preto, že ako jediný ponúkol spoluprácu, pri ktorej sa môžeme aj ďalej rozvíjať v tom, čo sme robili doteraz,“ potvrdzujú konatelia spoločnosti Kryha Jozef Palša a Tomáš Sabol.
Spoločnosť Kryha pôsobí na slovenskom telekomunikačnom trhu už sedem rokov. Doteraz má približne tisícku klientov svojich služieb. Jej súčasná a budovaná sieť je najväčšou optickou sieťou v Prešove. Slovanet s Kryhou uzavreli partnerstvo, to znamená, že Kryha sa bude naďalej venovať tomu, čo vie najlepšie – budovaniu optickej siete, prevádzke miestnej siete, zriaďovaniu služieb a servisu. Slovanet zabezpečí potrebné investície i celoslovenskú marketingovú podporu.