O nás

Tlačové správy

Bratislava 10.07.2007

Krajská prokuratúra dala Slovanetu za pravdu, expredseda TÚ SR porušil zákon

Bratislava, 10. júl 2007 – Krajská prokuratúra v Bratislave dala Slovanetu za pravdu a podala protest proti rozhodnutiu expredsedu Telekomunikačného úradu SR z novembra 2006. Podľa bratislavskej krajskej prokuratúry expredseda TÚ SR Milan Luknár svojim rozhodnutím v prípade viazania služieb spoločnosťou Slovak Telekom konal v rozpore so zákonom. Na základe rozkladu, ktorý podal Slovak Telekom (ST), navyše oneskorene, zrušil prvostupňové rozhodnutie a 2-miliónovú pokutu pre ST za nezákonné nútenie internetových užívateľov odoberať k internetu aj telefónnu prípojku.
Slovanet po vydaní novembrového rozhodnutia TÚ SR doručil Krajskej prokuratúre podnet s podozrením z protizákonného konania, Prokuratúra protizákonnosť konania potvrdila. „S protestom prokurátora, ktorý v týchto dňoch bratislavská krajská prokuratúra podala voči rozhodnutiu Telekomunikačného úradu, sa musí Úrad vysporiadať do 30-ich dní. Keďže dôvodom protestu bolo jednoznačné porušenie Správneho poriadku zo strany Úradu, bude potrebné vo veci opätovne konať a vydať rozhodnutie, ktoré tentoraz bude v súlade so zákonom,“ približuje ďalší postup Michal Tupý, právnik Slovanetu.
Koncom roka 2005 vydal TÚ SR dve rozhodnutia, ktorými Telekomu zakázal viazanie služieb od 1. januára 2006. Kvôli podozreniam z porušovania týchto rozhodnutí na podnet Slovanetu TÚ SR začal správne konanie voči ST a na základe zistení mu uložil 2-miliónovú pokutu. Pred uplynutím funkčného obdobia však vtedajší predseda TÚ SR prvostupňové rozhodnutie Úradu zrušil a konanie voči Telekomu zastavil. Krajská prokuratúra pred niekoľkými dňami potvrdila, že takýto krok bol v rozpore so zákonom a voči rozhodnutiu expredsedu Milana Luknára podala protest.