O nás

Tlačové správy

Bratislava 23.10.2008

Konkurencia internetového pripojenia vzrastá i v menších mestách

Bratislava 23. október 2008 – Najväčší domáci alternatívny poskytovateľ širokopásmového internetu Slovanet prináša služby novej generácie do menších slovenských miest. Budovanie prístupových uzlov s novou, prevažne bezdrôtovou technológiou dokončil v prvých troch z nich. Rozširovanie vlastnej infraštruktúry umožnilo navýšenie kapacity pripojenia do internetu pre firemný segment v Kežmarku, Považskej Bystrici a Senici. Do konca roka sa zlepšenie dotkne narastajúcej základne domácností a firemných klientov Slovanetu v približne 30 slovenských mestách.
„Rozšírená infraštruktúra prinesie pozitívny efekt pre lokálnych podnikateľov. Predovšetkým najmodernejšie komunikačné prostriedky a zníženie cien za ponúkané služby vďaka rastúcemu konkurenčnému prostrediu. Firmy sa môžu naplno zamerať na vlastné podnikanie bez nutnosti zaoberať sa jednotlivými telekomunikačnými službami a dodávateľmi,“ hovorí produktová manažérka Martina Vajsová zo Slovanetu. Dátové riešenia pre spoločnosti umožňujú napríklad faxovanie prostredníctvom bežných e-mailov bez potreby vlastniť drahé faxové prístroje. Linka ďalej ponúka telefonovanie ako cenovo výhodnejšiu alternatívu klasických pevných liniek. Nové služby tak okrem modernejšej funkcionality často prinášajú úsporu voči doterajšiemu riešeniu. Zákazníci môžu navyše využiť i dátovo-bezpečnostnú službu operátora, ktorá chráni firemnú sieť pred útokmi, vírusmi, eliminuje spyware, spam a ďalšie nástrahy.
Slovanet poskytuje v uvedených mestách pripojenie prostredníctvom bezdrôtových systémov v licencovaných i nelicencovaných frekvenčných pásmach. Svojou spoľahlivosťou sa vyrovná káblovému pripojeniu. Pre podporu miestnych firiem k prechodu na nové služby ako safe:LINK, fax:LINK, server:LINK či voice:LINK operátor v súčasnosti pripravil zvýhodnenú ponuku.