O nás

Tlačové správy

Bratislava 17.12.2010

Kompletné DVB-T v Zlatých Moravciach v polročnom predstihu

Bratislava, 17. december 2010 – Proces prechodu Slovenska na digitálne vysielanie sa už rozbehol a niekoľko analógových vysielačov je už vypnutých, prepnutie väčšiny veľkých vysielačov a multiplexov je naplánované až na budúci rok. V Zlatých Moravciach sa zatiaľ dali prijímať len štyri programy z prvého multiplexu DVB-T. Miestna káblová televízia tu však s predstihom sprístupnila až 11 programov v DVB-T, čo je dokonca viac ako ich má byť po úplnom spustení digitálneho terestriálneho vysielania, ktoré je naplánované na máj 2011.
Na existujúcich vedeniach káblovej televízie v Zlatých Moravciach nasadila spoločnosť Slovanet technológiu, umožňujúcu šírenie digitálnej televízie v systéme DVB-T. S touto možnosťou získali zákazníci výhody digitálneho vysielania, teda elektronického programového sprievodcu, ale predovšetkým digitálnu kvalitu obrazu s ostrejšími detailami. Okrem toho môžu zlatomoravčania sledovať na káblovke jedenásť programov v digitálnej kvalite namiesto ôsmich, ktoré majú byť šírené po úplnom spustení DVB-T v tejto lokalite.
Digitálnu televíziu cez káblovku môžu bezplatne prijímať všetci existujúci aj noví účastníci základnej ponuky káblovej televízie v Zlatých Moravciach. Na príjem digitálneho signálu postačuje televízor so zabudovaným DVB-T tunerom, alebo si k existujúcemu televízoru stačí pripojiť bežný DVB-T prijímač.
„V rámci dlhodobého rozvoja káblovej siete v Zlatých Moravciach sa snažíme poskytovať stále kvalitnejšie služby a táto technológia nám umožňuje poskytnúť moderné DVB-T vysielanie aj na existujúcej sieti, navyše vyššiu kvalitu dostanú klienti za nezmenenú cenu,“ informuje Dávid Hudec, vedúci oddelenia predaja rezidenčným zákazníkom. Na káblovke od Slovanetu sa dajú v Zlatých Moravciach sledovať v digitálnej kvalite programy STV1, STV2, STV3, Markíza, Doma, JOJ, JOJ Plus, TA3, ČT1, ČT2 a TV Noe. Signál je možné prijímať v štandardnom (SD) rozlíšení a v budúcnosti aj vo vysokom rozlíšení (HD).