O nás

Tlačové správy

Bratislava 12.05.2005

Firmy môžu mať ADSL služby priamo na mieru

Bratislava, 12. máj 2005 – Záujem malých a stredných podnikov o prechod z pomalších technológií prístupu na internet na vysokorýchlostné ADSL pripojenie naďalej trvá. Podiel firemných zákazníkov na celkovom portfóliu rýchleho internetu dosahuje v Slovanete až 66%. Zníženie cien internetu cez ADSL, ktoré bolo z veľkej časti podporované akciami poskytovateľov, vyvolalo síce veľký záujem o rýchle pripojenie aj v segmente domácností, firmy sú však naďalej významným akcelerátorom rozvoja trhu.
„Firmy sú náročnými zákazníkmi vysokorýchlostného internetu. Požadujú nepretržité pripojenie počas celého pracovného dňa s čo najväčšou stabilitou prenosovej rýchlosti, a k tomu aj nízke mesačné poplatky,“ vysvetľuje Ivan Kostelný, riaditeľ predaja Slovanet, a.s. „Slovanet ako jediný poskytovateľ internetu na Slovensku ponúka firmám neobmedzené pripojenie do internetu officeDSL s nízkymi agregačnými parametrami a rýchlosťami až 2 Mbit/s. Navyše, pri objednávkach do konca mája získajú všetci noví klienti rýchlu farebnú tlačiareň zadarmo a ak majú záujem, aj bezplatné právne a ekonomické poradenstvo cez internet.“
Služby officeDSL umožňujú využívať vysokorýchlostný internet bez akýchkoľvek dátových obmedzení v pracovnom čase za paušálny poplatok. Ku každému produktu získa firma osobné elektronické certifikáty, ktoré umožňujú digitálne podpisovať a šifrovať elektronickú poštu. Užívatelia officeDSL majú k dispozícii dostatočný počet schránok elektronickej pošty a priestor pre web prezentáciu. Samozrejmosťou je modem za 1 Sk a smerovač (router) pre pripojenie viacerých počítačov vo firme za 390 Sk. V prípade 24 mesačnej viazanosti získa každý klient zadarmo aj kvalitnú farebnú tlačiareň Lexmark.