O nás

Tlačové správy

Bratislava 31.01.2005

Februárová cenová revolúcia – vysokorýchlostný internet zadarmo

Bratislava, 31. január 2005 – Vo februári prichádza Slovanet na trh s produktom GoDSL Štart. Zákazníci novej služby nebudú platiť žiadne mesačné paušálne poplatky. Slovanet ako jediný z relevantných poskytovateľov umožňuje svojim klientom prispôsobiť si účet vlastným potrebám využívania internetu. Nemusia si predplácať dáta, ktoré v mnohých prípadoch neprenesú. Navyše počas februára užívatelia GoDSL Štart služby neplatia za internet vôbec nič. Prenesené dáta aj čas strávený na internete majú úplne zadarmo. Aktivácia služby GoDSL je bez poplatkov a zákazníci si k nej môžu prenajať modem za 120 Sk mesačne. E-mail, antivírusovú a antispamovú ochranu získajú zdarma.
Podľa slov Renáty Haburajovej, produktovej manažérky Slovanetu: „Naša spoločnosť prišla s novou službou GoDSL Štart, aby umožnila využívať vysokorýchlostný internet aj tým domácnostiam a jednotlivcom, ktorí si to doteraz nemohli dovoliť. Zákazníci si môžu prispôsobovať účet podľa vlastnej potreby. Ak za celý mesiac neprenesú žiadne dáta, nezaplatia nič.“ Produkt GoDSL je výhodný pre užívateľov začínajúcich s internetom, ktorí chcú používať moderné vysokorýchlostné pripojenie a nevedia ešte odhadnúť svoje nároky.
Pri využívaní novej služby rýchleho internetu je výška účtu každého klienta závislá od počtu prenesených dát, pričom cena za 1 MB je 1,90 Sk a nie je závislá od dĺžky pripojenia. Táto cena sa nevzťahuje na mesiac február, kedy zákazníci nového programu neplatia za prenesené dáta ani za čas využívania internetu vôbec nič. Vysokorýchlostný internet GoDSL Štart ponúka domácnostiam a jednotlivcom Slovanet, najväčší alternatívny poskytovateľ ADSL na Slovensku.
ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line) je technológia, ktorá poskytuje užívateľovi asymetrický dátový prístup, tzn., že v smere od poskytovateľa služby k užívateľovi je prenosová rýchlosť vyššia ako v smere od užívateľa k poskytovateľovi služby. Jej výhodou oproti bežnému dial-upovému pripojeniu sú najmä vyššia prenosová rýchlosť a nižšia cena.
Všetky ceny v tlačovej správe sú uvedené bez 19% DPH.