O nás

Tlačové správy

Bratislava 14.07.2008

Elektronická fakturácia je stále populárnejšia

Bratislava, 14. júl 2008 – Klasické papierové faktúry zaťažujú životné prostredie, ich nahromadené množstvo svojou neprehľadnosťou zasa znepríjemňuje život. Zákazníci preto čoraz častejšie využívajú možnosť jednoduchej a bezpečnej elektronickej fakturácie prostredníctvom e-mailu. Spoločnosti ňou znižujú náklady spojené so samotným vytlačením faktúry, poštovným a balným, čo následne umožňuje prinášať výhodnejšie produkty.
„Podľa našich zistení je medzi klientmi o elektronickú fakturáciu jednoznačný záujem. Jej zavedením sme ešte viac zvýšili komfort pre zákazníkov,“ hovorí Miroslav Bobošík, marketingový a produktový riaditeľ spoločnosti Slovanet. Operátor však stále ponecháva voľbu, či chcú zákazníci dostávať faktúry v podobe papierovej, elektronickej, prípadne i kombinovanej, ktorú využívajú najmä firmy.
V súčasnosti prichádzajú elektronické faktúry Slovanetu k zákazníkom vo formáte PDF, ktorý si môžu prečítať na ktoromkoľvek počítači. Druhým formátom je XML, umožňujúci firmám jednoduché prenesenie všetkých položiek faktúry priamo do ekonomického softvéru. Faktúry sú zasielané elektronicky podpísaným e-mailom s prílohou. Služba je pre nových i súčasných klientov bezplatná.