O nás

Tlačové správy

Bratislava 20.01.2011

Do internetizácie vidieka sa zapájajú aj miestne káblovky

Bratislava 20. január 2011 – Miestne káblové televízie môžu obyvateľom poskytnúť rýchlejšie a stabilnejšie pripojenie k internetu v porovnaní s bezdrôtovými sieťami, na ktoré sú menšie obce často odkázané. K internetu cez káblovku sa najnovšie môže pripojiť viac ako tisíc obyvateľov obce Čechynce v okrese Nitra.
„Snažíme sa priniesť rýchly internet aj na miesta, ktoré väčší operátori obchádzajú. Existujúce rozvody káblovej televízie po rekonštrukcii umožňujú obyvateľom využívať spoľahlivé pripojenie s rýchlosťou až 4 Mbit/s,“ informuje Vladimír Rusnák, vedúci marketingového a produktového oddelenia Slovanetu.
Záujemcom o káblový internet stačí mať zriadenú prípojku káblovky, jej využívanie však nie je podmienkou. Obyvatelia Čechyniec môžu pri zapojení internetu od Slovanetu využiť zvýhodnené podmienky, bližšie informácie získajú priamo na obecnom úrade. Pripojenie k internetu cez káblovku poskytuje Slovanet napríklad v obciach Bánov, Nesvady alebo Močenok a pripravuje ho aj pre ďalšie obce.