O nás

Tlačové správy

Bratislava 05.03.2014

cloud:LINK od Slovanetu je efektívnou náhradou drahých serverovní

Bratislava, 5. marec 2014 Komplexné firemné cloudové riešenie cloud:LINK je nová služba telekomunikačného operátora Slovanet, ktorá dotvára portfólio dátových služieb ako: internet:LINK, voice:LINK, vpn:LINK, safe:LINK, server:LINK, virtual:LINK, ethernet:LINK alebo aero:LINK. cloud:LINK optimalizuje podnikové náklady, zefektívňuje IT procesy a je virtuálnou, výkonnou a spoľahlivou infraštruktúrou, ktorá spĺňa aj tie najnáročnejšie kritériá.

Nová cloudová služba poskytuje komplexné a variabilné riešenie bez nutnosti nákupu vlastného hardvéru

Neustály vývoj nových technológií kladie čoraz väčší dôraz na starostlivosť a harmonizáciu hardvéru a softvéru. To si však vyžaduje čas a finančné prostriedky. Vďaka novej službe cloud:LINK je možné ušetriť oboje – čas aj peniaze. Toto komplexné cloudové riešenie zmení fixné náklady na variabilné a zároveň oslobodí firmy od inak nutných investícií do hardvéru a jeho údržby, vybavenia serverovne či poplatkov za licencie a serverhousing. Navyše sa zákazník bude môcť flexibilne prispôsobovať požiadavkám trhu a zvyšovať tak svoju konkurencieschopnosť. Jednoduchým a intuitívnym ovládaním vyberie potrebné aplikácie a riadi si tak celú infraštruktúru. Spolu s aplikačnou virtualizáciou pracuje celý IT systém efektívne a poskytuje riešenia odkiaľkoľvek, kedykoľvek a kamkoľvek. Navyše, nepretržité monitorovanie hardvéru a cloudovej infraštruktúry rozpozná problémy ešte skôr ako nastanú, vďaka čomu zabezpečuje cloud:LINK nepretržitú prevádzku s garanciou výkonu.
Aké možnosti riešenie ponúka
cloud:LINK umožní prostredníctvom jednoduchého užívateľského rozhrania, jedným klikom, zriadiť akúkoľvek platformu a aplikáciu podľa toho, čo bude zákazník v danej chvíli potrebovať. Platí len za to, čo naozaj využije, a to v jednom mesačnom paušáli. Serverovňu v oblakoch je možné si zriadiť za bezkonkurenčne nízke ceny. Riešenie navyše umožňuje aj prenos dát z iných platforiem, pričom sú procesy, od migrácie dát až po inštaláciu ovládačov, plne automatizované. Technická podpora Slovanetu je v prípade akýchkoľvek požiadaviek dostupná nepretržite 365 dní v roku.

Výhody

all-in-one riešenie virtualizácie zohľadňujúce aktuálne potreby
žiadne investície do kúpy hardvéru a softvéru
okamžité zvýšenie alebo zníženie výkonu serverov
flexibilita a úspora pri prevádzke systémov
nepretržité monitorovanie hardvéru a cloudovej infraštruktúry
automatizovaná 3-dňová záloha
prehľadné a intuitívne užívateľské prostredie

Všetky ďalšie informácie na http://www.slovanet.net/biznis/datove-sluzby/