O nás

Tlačové správy

Bratislava 06.02.2006

Chcú užívatelia DSL internetu platiť aj za telefón?

Bratislava, 6. február 2006 – Najväčší alternatívny internetový poskytovateľ organizuje prieskum, v ktorom internetoví užívatelia môžu vyjadriť svoj názor na odmietavý postoj Slovak Telecomu k poskytovaniu DSL prípojok bez telefónnej služby. Prieskumu sa môže zúčastniť každý záujemca tak, že vyplní dotazník, ktorý je prístupný na www.slovanet.sk/prieskum od 6. februára do 16. februára 2006.
„Nesúhlasíme s tým, že Slovak Telecom núti všetkých užívateľov vysokorýchlostného internetu, aby si od neho kupovali aj telefónny program, aj keď cez pevnú linku netelefonujú. Chceme zistiť, či sa náš názor zhoduje z názorom internetových užívateľov, preto im dávame možnosť vyjadriť sa. Po skončení prieskumu máme v pláne oboznámiť s výsledkami média aj samotný Slovak Telecom,“ hovorí Roman Greguš, marketingový riaditeľ Slovanetu.
Slovak Telecom poskytuje službu ST DSL s povinnosťou odoberať súčasne aj telefónny paušál. Telekomunikačný úrad SR v rozhodnutí z 20.10.2005 vyhlásil že služby nemožno viazať jednu na druhú, ani v prípade keby povahovo súviseli, ale technicky ich je možné poskytovať oddelene. Telecom tak neurobil a po 1. januári naďalej vyberá od všetkých užívateľov ADSL dvojité poplatky – za telefónnu službu a zároveň za vysokorýchlostnú DSL prípojku. V zmysle vyjadrení pre média je ST schopný vytvoriť produkty bez vzájomného viazania, ale napriek tomu tak neučinil.
Súvisiace odkazy:
Slovak Telecom zbytočne predražuje vysokorýchlostný prístup do Internetu