O nás

Tlačové správy

Bratislava 15.03.2005

Česko-slovenské spojenie cez MPLS

Bratislava, 15. marec 2005 – Slovanet prináša svojim firemným klientom novú službu v podobe prevádzky technológie MPLS (Multiprotocol Label Switching) už aj za hranicami Slovenska, a to v Českej republike. Rozšírenie ponuky virtuálnych privátnych sietí s podporou MPLS je výhodné najmä pre stredné a väčšie podniky, ktoré majú pobočky súčasne v oboch štátoch. Použitie MPLS v obidvoch krajinách im pomôže uľahčiť a zjednodušiť údržbu a správu siete, ale najmä zabezpečiť okamžitý prístup k firemným databázam bez ohľadu na hranice.
„Naša spoločnosť má za cieľ umožniť stredným a väčším spoločnostiam, aby sa mohli sústrediť na svoj ‚core biznis‘ a minimalizovať svoje starosti s komunikačnými technológiami. Rozšírenie našej ponuky o možnosť prepojenia pobočiek nadnárodných spoločností s aktivitami vo viacerých krajinách potvrdzuje našu pozíciu lídra na trhu komunikačných riešení pre firemný segment,“ hovorí Juraj Kováčik, obchodný riaditeľ Slovanetu. „Vďaka prístupovým bodom pre MPLS, ktoré máme už aj v Českej republike, môžu firmy pripojiť svoje pobočky v oboch krajinách a tým ďalej znižovať svoje náklady,“ dodáva J. Kováčik.
Slovanet patrí do malej elitnej skupiny poskytovateľov komunikačných služieb, ktorí dokázali implementovať MPLS do svojej siete. Na Slovensku patria medzi jej MPLS klientov napríklad Všeobecná zdravotná poisťovňa a ďalšie veľké spoločnosti. MPLS služby poskytuje Slovanet v 38 mestách na Slovensku. V Českej republike Slovanet realizuje prepojenie pobočiek prostredníctvom jeho sesterskej spoločnosti SkyNet, ktorá patrí v Čechách k najvýznamnejším poskytovateľom internetu.
Služby virtuálnych privátnych sietí (VPN) s podporou Multiple Protocol Label Switching (MPLS) sú výhodné najmä pre stredné a väčšie podniky s územne rozsiahlou organizačnou štruktúrou a väčším počtom pobočiek. Súčasné riešenia často vyžadujú od odborných zamestnancov veľmi komplexné vedomosti o manažmente sietí. MPLS naproti tomu ponúka jednoduchšiu a výhodnejšiu údržbu a správu firemnej infraštruktúry. Komunikačné riešenie MPLS zároveň umožňuje garantovať niekoľko úrovní SLA – kvality služby (Service Level Agreement).