O nás

Tlačové správy

Bratislava 11.03.2002

Ceny bezdrôtového internetu výrazne klesli

Bratislava, 11. marec 2002 – „Reagujeme rozšírením našej ponuky, uvedením nových produktov v nižších cenových reláciách, ale najmä výrazným znížením ceny zriaďovacieho poplatku“, oznamuje generálny riaditeľ Slovanetu Peter Koždoň. Výška zriaďovacieho poplatku, ktorý v sebe obsahuje všetky nevyhnutné náklady na pripojenie klienta sa doteraz u mnohých poskytovateľov internetu pohybovala v niekoľkých desiatkach tisíc korún. Najmä tento relatívne vysoký poplatok doteraz bránil vo väčšom rozšírení bezdrôtovej technológie aj do menších firiem.
„Rozhodli sme sa využiť medzeru na trhu prístupu pre menšie firmy, ktorých sa najviac dotýka ohlásené zvýšenie cien za ISDN prístup zo strany telekomunikácií. Odteraz preto ponúkame kompletné zriadenie bezdrôtovej linky flexiLINE za 9.900,- Sk, službu nepretržitého pripojenia do internetu flexiSPEED 32 za 2.900,- Sk mesačne a objemovo meranú linku flexiDATA 200 už za 1.800,- Sk mesačne.“, vysvetľuje Juraj Kováčik, obchodný riaditeľ Slovanetu. „Vďaka našej rozsiahlej bezdrôtovej sieti flexiNET sa tak naše služby stávajú atraktívnou alternatívou pripojenia cez ISDN, prípadne analógovú telefónnu linku. Náš klient ale získava nepretržité spojenie 24 hodín denne bez akýchkoľvek poplatkov Slovenským telekomunikáciam za pretelefonovaný čas.“
Slovanet je v posledných dvoch rokoch známy pre svoje rozsiahle investície do budovania alternatívnej siete pre prístup do internetu. Sieť prístupových bodov pod názvom flexiNET sa postupne rozrástla na 35 prístupových bodov v samotnej Bratislave a v rámci Slovenska je signálom pokrytých ďalších 24 slovenských miest. Hustota prístupových bodov výrazne eliminuje problém elektromagnetického smogu, ktorý najmä v Bratislave spôsobuje problémy s bezdrôtovým pripojením na väčšie vzdialenosti. S ohľadom na vysoký – až 230 percentný nárast klientov v minulom roku vykonal Slovanet zvýšenie kapacity svojej kostrovej siete o kvalitné vysokorýchlostné FWA a optické spojenia.