O nás

Tlačové správy

Bratislava 29.01.2009

Buď ste s internetom spokojní, alebo vám vrátia peniaze

Bratislava 29. január 2009 – Princíp garancie vrátenia peňazí za tovar alebo službu, tzv. Money Back Guarantee, je na domácom telekomunikačnom trhu pomerne vzácny. V západných krajinách pritom ide často o samozrejmosť. Uplatňujú ho operátori, ktorí kvôli nekompromisnému konkurenčnému prostrediu investujú okrem predaja aj do dlhotrvajúcej kvality svojich služieb a do starostlivosti o zákazníka. Ústretový obchodný model zároveň vzbudzuje dôveru potenciálnych zákazníkov, ktorí doposiaľ podobné služby nevyužívali.
Slovanet sa v minulom roku vyprofiloval ako operátor s vlastnou optickou infraštruktúrou, ktorá je omnoho kvalitnejšia a stabilnejšia než ADSL či vzdušné spojenie. „Nad vlastnou optickou sieťou máme plnú kontrolu, čo nám dodalo potrebnú sebadôveru na zavedenie modelu vrátenia peňazí. Ponúkame na nej vysoké rýchlosti a spoľahlivé spojenie bez dátového obmedzenia… Zákazníci nemajú najmenší dôvod naše služby prestať využívať, ale my radi posilníme ich dôveru tým, že im túto možnosť poskytneme,“ hovorí Melánia Baroková, riaditeľka retailového predaja Slovanetu. Zákazníci operátora sa teraz môžu do 30 dní od zriadenia pripojenia rozhodnúť službu ďalej nevyužívať. Všetky peniaze, ktoré do nej investovali, dostanú bez uvedenia dôvodu naspäť.
Princíp Money Back Guarantee zaviedol Slovanet natrvalo do obchodných podmienok ako prvý domáci operátor, a to ešte v novembri minulého roku. Odvtedy možnosť vrátenia peňazí využilo iba 5 nových zákazníkov. Operátor model uplatňuje vo všetkých mestách, kde disponuje vlastnou optickou infraštruktúrou, teda v Bratislave, Poprade, Prešove, Brezne a Zlatých Moravciach.