O nás

Tlačové správy

Bratislava 28.04.2008

Bratislavské III Veže pripojí Slovanet

Bratislava, 28. apríl 2008 – Slovanet podpísal zmluvu s developerom bratislavského rezidenčného komplexu III Veže, konzorciom TRICORP Development, v.o.s. V obytnom komplexe bude Slovanet zabezpečovať kompletné telekomunikačné služby, pre jeho obyvateľov bude poskytovať celú škálu služieb od internetu, cez telefonovanie, televíziu a služby elektronickej videopožičovne.
„Spoločnosť Slovanet a.s. sme vybrali v náročnej konkurencii piatich najvýznamnejších telekomunikačných operátorov, etablovaných na slovenskom trhu. Okrem pripojenia objektu do internetovej a telekomunikačnej siete s rýchlosťou minimálne 1 Gbit/s prispeje Slovanet aj vlastnou investíciou do pasívnej a aktívnej časti infraštruktúry priamo v objekte III Veží a spoločnosť tiež garantovala najnižšie ceny na trhu. Veríme, že správnosť nášho kroku ocenia predovšetkým samotní obyvatelia objektu III Veží,“ hodnotí Milín Kaňuščák, projektový manažér investora TRICORP Development.
„Jeden z najvýznamnejších domácich rezidenčných projektov bude mať moderné telekomunikačné služby – optický internet, telefonovanie a televíziu vrátane HDTV vysielania. Jeho obyvateľom nebudú chýbať ani doplnkové produkty ako domáca požičovňa či hry. Služby budú môcť získať vo výhodných balíkoch, kombináciách, ale samozrejme aj samostatne,“ približuje Miroslav Kvasnička, vedúci oddelenia produktového manažmentu v Slovanete.
Obytný komplex pripojí Slovanet ultrarýchlou optickou linkou a zabezpečí v ňom lokálnu komunikačnú infraštruktúru, na ktorej postaví najmodernejšie služby kompletného triple play. Obyvateľom tak Slovanet prinesie vysokorýchlostný internet, výhodné IP telefonovanie a tiež televíziu, ktorá bude dokonca „duálna“ – to znamená, že zákazníci budú môcť využívať TV ako cez klasické koaxiálne pripojenie, tak aj prostredníctvom digitálnej prípojky. Súčasťou bude aj vysielanie v HDTV kvalite.
Slovanet
Slovanet je najväčším alternatívnym poskytovateľom vysokorýchlostného internetu na Slovensku. Poskytuje kompletné telekomunikačné služby – internet, telefonovanie a najnovšie aj televíziu pre všetky zákaznícke segmenty od domácností až po veľké organizácie. Slovanet je členom Asseco Group, medzinárodnej skupiny pôsobiacej na trhu infokomunikačných technológií.
III Veže
Jeden z najväčších rezidenčných komplexov na Slovensku, III Veže, vyrastá v bratislavskej časti Nové mesto. Hrubá stavba prvých dvoch veží už dosiahla finálnych 24 poschodí. Tri výškové budovy celkovo ponúknu viac ako šesť stoviek bytov, okrem toho obchodnú pasáž, reštauráciu a poskytnú priestory pre množstvo ďalších služieb spojených s komfortným bývaním. TRICORP Development, v.o.s. je konzorciom renomovaných developerských spoločností ako napríklad Cresco Group a ďalších.