O nás

Tlačové správy

Bratislava 17.12.2015

Aplikácia ZELENÁ VLNA už aj pre Windows Phone

Bratislava 17.12.2015 – Mobilnú aplikáciu Zelená vlna RTVS pre platformy iOS a Android RTVS spoločne so Slovanetom predstavila pred vyše rokom na nitrianskom Autosalóne. Za uplynulý rok si ju stiahlo až 64-tisíc používateľov (Android 43 – tisíc, iOS – 21 tisíc), vďaka čomu sa aplikácia stala jednou z najpopulárnejších mobilných aplikácií z portfólia RTVS. V uplynulom mesiaci použilo aplikáciu priemerne 15-tisíc ľudí a zaznamenala takmer 6-tisíc unikátnych používateľov.

„Autorom verzie pre mobilné zariadenia s Windows Phone je Martin Bojnanský, sú v nej dostupné všetky funkcie a nastavenia, na ktoré sú zvyknutí aj používatelia so systémom Android či iOS. Verím, že sme pre používateľov s Windows Phone pripravili pekný vianočný darček a že im tak uľahčíme náročné presuny v hustej predvianočnej premávke,“ povedal šéf dopravného servisu Zelená vlna RTVS Ľuboš Kasala.

Funkcie aplikácie budú priebežne upravované a vylepšované aj na základe pripomienok a hodnotení používateľov Zelenej vlny RTVS priamo v obchode s aplikáciami pre Windows Phone, ale aj prostredníctvom facebookovej stránky Zelenej vlny RTVS.

„Sme radi, že si aplikácia našla svoju širokú užívateľskú základňu a bude dostupná na všetkých relevantných mobilných platformách. Začiatkom roka pribudnú ďalšie kamery, ktoré budú doplnené aj o funkcie rátania počtu áut a ich typovej identifikácie (motorka, auto, nákladniak a pod.).“, uviedol manažér pre stratégiu spoločnosti Slovanet Ján Michlík.