O nás

Tlačové správy

Bratislava 03.01.2011

Anketa: Viete čo na internete robia vaše deti?

Bratislava 3. január 2011 – Slovanet spustil na adrese www.bezpecnyinternet.sk prieskum s cieľom získať informácie o tom, ako rodičia dbajú na bezpečnosť svojich detí na internete. „Ochrane na internete sa venujú hlavne firmy, považujeme však za prinajmenšom rovnako podstatné, aby bol internet bezpečným miestom pre všetkých, vrátane jeho najmladších používateľov,“ informuje o zámeroch spoločnosti Slovanet jej výkonný riaditeľ Peter Máčaj. „Veríme, že týmto spôsobom vzbudíme viac záujmu u rodičov o aktivity, ktorým sa venujú ich deti pri počítači.“
V prvej fáze prebieha na stránke www.bezpecnyinternet.sk krátka anketa skúmajúca vzťah rodičov k bezpečnosti ich detí na internete, ich znalosti a vlastné skúsenosti s vybranými situáciami, v ktorých sa ich potomkovia na webe ocitli. Účasťou v ankete rodičia zároveň môžu získať podnety k zvýšeniu svojho záujmu o túto tému. Výsledky budú verejnosti prezentované koncom januára. Spoločnosť Slovanet na základe zozbieraných dát a ďalších zdrojov plánuje informáciám a poradenstvu pre rodičov venovať ďalšie aktivity.
Pozn.: Údaj o počte detí, ktoré by neukázali rodičom fotografiu čo zverejnili na internete, je prevzatý z tlačovej správy spoločnosti Microsoft. Prieskum realizovala výskumná agentúra AKO na vzorke 308 žiakov druhého stupňa vo veku 10 – 16 rokov.