O nás

Tlačové správy

Bratislava 15.12.2008

AmiTel sa spojil so Slovanetom, Poprad získal triple play

Bratislava 15. december 2008 – Telekomunikačný operátor Slovanet zavŕšil akvizíciu spoločnosti AmiTel, s.r.o, renomovaného optického providera, ktorý pôsobí v Poprade od roku 2005. V rámci akvizičného procesu získal Slovanet všetkých klientov AmiTelu, odkúpil časť miestnej infraštruktúry a stal sa 51 percentným vlastníkom spoločnosti. Zvyšných 49 percent ostáva vo vlastníctve doterajšieho vedenia.
„AmiTel je najväčším poskytovateľom optického internetu v Poprade. Má viac ako 2 400 klientov a pokrytie 14 000 domácností. Vďaka výbornej technickej úrovni siete AmiNet a našim narastajúcim skúsenostiam z akvizícií môžeme zákazníkom v Poprade okamžite po príchode ponúknuť kompletné portfólio najmodernejších produktov,“ hovorí Stanislav Krátky, obchodný riaditeľ Slovanetu.
Súčasne s odkúpením AmiTelu Slovanet pripojil popradskú metropolitnú infraštruktúru k svojej celoslovenskej sieti a výrazne zvýšil kapacitu jej pripojenia. Vďaka tomu môže existujúcim aj novým zákazníkom poskytovať okrem rýchlejšieho internetu (napríklad program s prenosom až 16/1 Mbit/s iba za 490 Sk – 16,27 €) aj ďalšie triple play služby – digitálnu televíziu a telefonovanie. Slovanet Popradčanom sprístupnil i svoju vianočnú akciu s možnosťou získať štýlový mobil len za jednu korunu.
AmiTel naďalej zostáva pôsobiť na trhu ako poskytovateľ bezpečnostných IT služieb a outsourcingu (návrhy architektúry, realizácia a údržba dátových sietí) a stáva sa autorizovaným predajcom služieb Slovanetu v Poprade. Všetci zákazníci AmiTelu sa zároveň od decembra 2008 stali zákazníkmi Slovanetu. AmiTel je už šiestou akvizíciou Slovanetu v rámci jeho pokračujúcej akvizičnej stratégie lokálnych operátorov, ktorú započal v novembri 2007.