O nás

Tlačové správy

Bratislava 10.01.2013

Akvizíciou MadNetu Slovanet expanduje na juhu Slovenska

Bratislava, 10. január 2013 – Kúpou 50,6 % podielu akcií sa stal Slovanet väčšinovým vlastníkom ďalšej významnej internetovej a telekomunikačnej spoločnosti MadNet, pôsobiacej v oblasti juhozápadného Slovenska. Akvizícia je súčasťou pokračujúcej rastovej stratégie Slovanetu a poskytovania služieb internetu, televízie a telefonovania pre domácnosti.
MadNet, a. s. je regionálnym poskytovateľom internetového pripojenia, pôsobiaci v oblasti medzi Bratislavou a Štúrovom so zameraním na mestá Šamorín, Veľký Meder, Dunajskú Stredu a ich širšie okolie. Vo vybraných lokalitách poskytuje tiež telefónne služby a digitálnu televíziu prostredníctvom vlastných optických sietí spolu pre takmer 4000 zákazníkov. Aktívny je tiež v oblasti služieb dátovej komunikácie, serverhousingu a kamerových systémov.
Slovanet a MadNet plánujú v najbližšom období spoločné aktivity pre ďalší rozvoj spoločnosti, skvalitňovanie poskytovaných služieb a rozširovanie ich pokrytia. Podniknú tiež kroky k zjednoteniu produktovej ponuky, integrácii a zefektívneniu prevádzky infraštruktúry a technológií, ako aj skvalitneniu zákazníckej starostlivosti. Spoločnosti plánujú už v priebehu februára 2013 spustiť do prevádzky spoločne budovanú optickú sieť v Dunajskej Strede s pokrytím pre 4100 domácností.